Przygotowania czas zacząć

Dzisiejszymi treningami rozpoczynają się przygotowania naszych seniorskich drużyn do nowego sezonu. W pierwszym zespole po nieudanym poprzednim sezonie zakończonym spadkiem do IV ligi nastąpiły spore zmiany zarówno w sztabie szkoleniowym jak i w samej drużynie. Od 1 lipca trenerem tego zespołu został dobrze nam znany Marek Hanzel, który wraz z Dawidem Skrzyszowskim i Bartoszem Piprkiem będą mieli wpływ na formę naszych graczy. W kadrze IV-ligowej Unii nie zobaczymy już m.in. wracających do swoich klubów z wypożyczeń Krzysztofa Przydacza, Bartłomieja Twarkowskiego i Dawida Chojnowskiego, klub opuścili też wszyscy zagraniczni piłkarze, którzy reprezentowali Unię wiosną tego roku, oczywiście za wyjątkiem Oleksieja Taranenki i Ivana Mishkulynetsa. Kilku naszych zawodników chce pozyskać Pniówek Pawłowice, trenują z nim m.in. Patryk Witkowski i Daniel Szymczak, bramkarz Wiktor Gorel przymierza się do zagranicznego wyjazdu, w Unii nie zobaczymy też Tomasza Okulickiego. Ze „starego” składu na poniedziałkowych zajęciach powinni się pojawić bramkarze Marcin Musioł i Karol Kubica (Maksymilian Cisek przebywa na testach w Wiśle Kraków), wracający z wypożyczenia do Zagłębia Lubin Marcel Wramba, kapitan drużyny Michał Mazur, Jakub Zawierucha, który związał się z Unią nową roczną umową oraz nasza młodzież, która coraz częściej pokazywała się wiosną na trzecioligowych boiskach, czyli Maksymilian Marczak, Mikołaj Wilkowski, Artur Klimanek, Szymon Opioł, wracający po kontuzji Igor Brachaczek, robiący stałe postępy Dawid Korus czy też wspomniani wyżej Taranenko i Mishkulynets. Być może okres przygotowawczy z Unią rozpoczną też Mateusz Pawlak i Szymon Nocoń. Rzecz jasna to nie wszyscy zawodnicy jacy pojawią się na jutrzejszych zajęciach, trenerzy Unii będą się przyglądać nie tylko kilku testowanym graczom, ale też zawodnikom, których Unia chce pozyskać. Niektórzy z nich już dogadali się z władzami klubu i pozostały do załatwienia tylko formalności pomiędzy klubami, a inni są tego bliscy. O wszystkich ruchach kadrowych będziemy na bieżąco informować na naszych social mediach. Trener Marek Hanzel zaplanował w przyszłym tygodniu cztery treningi, a cały tydzień zwieńczony będzie sobotnim meczem sparingowym z V-ligową Odrą Miasteczko Śląskie, która w poprzednim sezonie zajęła 7 miejsce w tabeli grupy I.
Również dzisiaj swoje przygotowania do rundy jesiennej rozpoczyna nasz drugi zespół seniorów. Trenerem tej drużyny pozostał Jan Adamczyk, który prowadził ten zespół już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu i zajął z nim czwarte miejsce w tabeli. Tu także czeka nas sporo zmian w kadrze, kilku zawodników, którzy rzadko występowali w seniorach poszukało sobie miejsca w innych klubach, ale z drugiej strony kilku wyróżniających się graczy podpisało z Unią nowe kontrakty i liczymy, że będą oni stanowić o sile tej drużyny. Poniedziałkowy trening odbędzie się na obiektach Gosław Sport Center o godz.18.00 i zapraszamy na niego wszystkich chętnych do reprezentowania Unii w rozgrywkach klasy okręgowej, czyli w drużynie będącej najbliższym zapleczem IV-ligowego zespołu. Trener Adamczyk zaplanował w przyszłym tygodniu codzienne treningi na obiektach w Jedłowniku zakończone meczem sparingowym z ligowym rywalem Unią Racibórz w sobotę 12 lipca.

Leave a comment