“Pierwsza połowa” dla Szczakowianki

Pomimo prowadzenia 1:0 jeszcze na dziesięć minut przed końcem meczu Unia Turza uległa na wyjeździe Szczakowiance Jaworzno 1:2 w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do III ligi. Na pewno turzanie nie zasłużyli na porażkę, będąc do 75 minuty zespołem zdecydowanie lepszym i groźniejszym pod bramką rywala, ale unici zmarnowali kilka świetnych okazji na “dobicie” przeciwnika, co w końcówce się na nich zemściło. Gospodarze zawdzięczają zwycięstwo znakomitej postawie w bramce Dawida Gargasza i świetnej zmianie Jakuba Sewerina, który zdobył obie bramki. Przed meczem szanse na awans według fachowców były wyrównane, i taki też był początek spotkania. Pierwszą akcję godną odnotowania przeprowadzili turzanie dopiero w 25 min. meczu, wtedy to w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Danieluk, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i Gargasz wygarnął mu piłkę spod nóg. W 34 min. kapitalną interwencją popisał się pod drugą bramką Marcin Musioł, który w efektowny sposób “wyciągnął” z “okienka” techniczne uderzenie tuż zza narożnika pola karnego Bartłomieja Kędzierskiego. Ale zdecydowanie najlepszą okazję na zdobycie bramki w pierwszej części gry zmarnował Kamil Kucharski, który ładnie ograł dwójkę obrońców, znalazł się sam przed Gargaszem, jednak jego strzał sparował nogami golkiper Szczakowianki. Drugą połowę kapitalnie rozpoczęli turzanie, którzy kompletnie zdominowali wydarzenia na boisku i szkoda, że zdobyli w tym okresie tylko jednego gola. Zanim on padł, to w 48 min. Danieluk uderzył minimalnie nad poprzeczką, a kąśliwy strzał Kucharskiego w efektowny sposób na rzut rożny sparował Gargasz. Po chwili jednak turzanie dopięli swego, Killian Benvindo dośrodkował piłkę spod narożnej chorągiewki, obrońcy gospodarzy zbyt krótko wybili piłkę, ta trafiła do Patryka Witkowskiego, który zagrał krótko do Sławomira Musiolika, ten zaś technicznym uderzeniem z 17 metrów trafił w słupek, ale na miejscu był Danieluk, dopadł do bezpańskiej piłki i z bliska skierował ją do siatki. Turzanie poszli za ciosem i już trzy minuty później powinno być 2:0 po chyba najlepszej akcji meczu. Grający świetne spotkanie Killian Benvindo zagrał do boku do Musiolika, ten z powrotem w pole karne do Killiana, którego strzał z 5 metrów szczęśliwie obronił przesuwający się w bramce Gargasz. W 56 min. wysoki pressing Witkowskiego przyniósł odbiór piłki, ta trafiła pod nogi Musiolika, który wpadł w pole karne ale przegrał pojedynek jeden na jednego z golkiperem gospodarzy. Jeszcze w tej samej minucie po wrzucie z autu z półobrotu uderzał Kucharski ale trafił tylko w boczną siatkę. W 58 min. wydawało się, że Marcin Smarzyński fauluje przed polem karnym Szymona Jarego, arbiter puścił jednak grę, do piłki dopadł Michał Chrabąszcz i z bliska trafił w głowę świetnie ustawionego Musioła. W 69 min. na boisku pojawił się wspomniany na początku relacji Jakub Sewerin i od początku swojego pobytu na murawie sprawiał sporo problemów naszej defensywie, a w 81 min. po centrze Chrabąszcza jego pierwszy strzał trafił w plecy Oskara Wali, ale napastnik gospodarzy wykazał się najlepszą orientacją i dopadł do piłki, której nie potrafili wybić ani Wala, ani Gaoussou Ballo i z bliska doprowadził do wyrównania. Niestety snajper Szczakowianki na tym nie poprzestał i w 88 min. po dośrodkowaniu innego z rezerwowych Mateusza Budaka efektownym “szczupakiem” dał swojej drużynie prowadzenie, które gospodarze utrzymali do końcowego gwizdka sędziego Pawła Dziopaka. W środę unici więc będą musieli odrabiać straty, każde zwycięstwo daje im przynajmniej dogrywkę, a wyższe niż jednobramkowe awans do III ligi. Mamy nadzieję, że na znacznie lepszej murawie niż w Jaworznie oraz przed własną licznie zgromadzoną publicznością, turzanie udowodnią, że swoją postawą zasłużyli na ten upragniony awans.

JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – KS UNIA TURZA 2:1 (0:0)

0 – 1 Mateusz Danieluk 51 min.
1 – 1 Jakub Sewerin 81 min.
2 – 1 Jakub Sewerin 88 min. (głową) asysta Mateusz Budak

Sędziowali: Paweł Dziopak (główny), Daniel Wiejowski, Marcin Jakowenko (asystenci). Widzów: 900. Żółte kartki: Oleksandr Kotov, Mateusz Wawoczny – Kamil Kucharski, Patryk Witkowski, trener Seweryn Gancarczyk

JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO: Dawid Gargasz – Dawid Skrzypiński, Marcin Sierczyński, Dominik Małkowski – Jakub Jabłoński, Mikołaj Gądek (46. Maciej Małkowski), Oleksandr Kotov, Mateusz Wawoczny (69. Jakub Sewerin), Bartłomiej Kędzierski (78. Mateusz Budak) – Marcin Smarzyński, Michał Chrabąszcz. Pozostali rezerwowi: Maciej Danek, Michał Wroński, Ksawery Korfel, Mateusz Iwan, Kamil Bochenek. Trener: Paweł Cygnar
KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Oskar Wala, Gaoussou Ballo, Szymon Jary – Wojciech Wenglorz (87. Piotr Glenc), Patryk Witkowski (74. Michał Gałecki), Killian Benvindo, Michał Mazur – Mateusz Danieluk (82. Paweł Staniczek), Kamil Kucharski, Sławomir Musiolik. Pozostali rezerwowi: Karol Wacławiec, Mariusz Wanglorz, Aleksander Barteczko, Arkadiusz Woś, Patryk Dudziński, Dawid Pawlusiński. Trener: Seweryn Gancarczyk