Rezerwy ograły Buków

W rozegranym wczoraj meczu przedostatniej kolejki raciborskiej B klasy drugi zespół Unii Turza pokonał na własnym boisku Wypoczynek Buków 3:0. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, turzanie przez cały czas kontrolowali przebieg gry, ale szczególnie w pierwszej połowie mieli problemy ze sforsowaniem obrony przeciwnika. Wypracowali sobie w tym czasie zaledwie dwie okazje na zdobycie bramki i jedną z nich zamienili na gola. Najpierw w 12 min. po zagraniu Jakuba Makselana nad bramkarzem piłkę przerzucił Jakub Kucza, ale sprzed linii bramkowej futbolówkę daleko w aut wyekspediował Błażej Stajer. Potem znakomitą szansę mieli goście, a dokładnie Mateusz Korzonek, który w 29 min. skorzystał z błędu Cezarego Chojki i znalazł się sam przed Mateuszem Tomalą, ale ten wykorzystał swoje warunki fizyczne i sparował na rzut rożny jego strzał z 8 metrów. Gol dla unitów padł w ostatniej minucie pierwszej połowy, wtedy to Dawid Wendelberger sparował przed siebie mocne uderzenie Makselana, a we właściwym miejscu znalazł się Piotr Macura i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch znakomitych interwencji młodziutkiego golkipera gości, który dwukrotnie w efektowny sposób bronił soczyste uderzenia Makselana. Szczególnie widzom mogła spodobać się jego parada w 51 min., kiedy to “wyciągnął” spod poprzeczki tzw. dalszą ręką “bombę” naszego pomocnika. Potem turzanie nieco spuścili z tonu, a bukowianie, choć mieli w swoim składzie dwóch dobrych snajperów z rzadka atakowali. W końcówce za to swoje strzeleckie umiejętności pokazał nasz najlepszy strzelec Daniel Podbioł. W 77 min. jego strzał z 17 metrów jeszcze obronił Wendelberger, ale trzy minuty później był już bezradny wobec kapitalnej główki Daniela po centrze z rzutu rożnego Makselana, a w 89 minucie sfinalizował akcję dającego dobrą zmianę Wojciecha Zgrzendka dobijając obroniony przez bramkarza strzał Przemysława Sosny. Teraz już nasi “rezerwiści” mogą spokojnie przygotowywać się do meczów barażowych, bowiem weekend mają wolny po wycofaniu się z rozgrywek Płomienia Kobyla. Z kim w barażach zagrają zadecyduje ostatnia kolejka, a o piąte miejsce w tabeli walczą Naprzód 37 Krzyżkowice, który ma jeden punkt przewagi nad LKS-em Owsiszcze.

KS UNIA II TURZA – LKS WYPOCZYNEK BUKÓW 3:0 (1:0)

1 – 0 Piotr Macura 45 min.
2 – 0 Daniel Podbioł 80 min. (głową) asysta Jakub Makselan’
3 – 0 Daniel Podbioł 89 min.

Sędziowali: Martin Sobeczko (główny), Bartosz Naleśnik, Jakub Bencal (asystenci). Widzów: 50.

KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala – Filip Franiczek (46. Artur Sosna), Cezary Chojka, Adam Fojcik (46. Krystian Kozieł), Łukasz Wójtowicz – Tomasz Antończyk (66. Przemysław Sosna), Grzegorz Buczek, Daniel Podbioł, Jakub Makselan – Piotr Macura (57. Wojciech Zgrzendek), Jakub Kucza (57. Łukasz Dryja). Trener: Szymon Sosna
LKS WYPOCZYNEK BUKÓW: Dawid Wendelberger – Seweryn Elsner (66. Robert Koczwara), Michał Zebrała, Janusz Piątek, Błażej Stajer – Kacper Kalisz (62. Bogusław Sitko), Paweł Piszczelok, Sylwester Garbacik (46. Krzysztof Komisarczyk), Przemysław Szuścik – Paweł Błaszczok, Mateusz Korzonek. Trener: Janusz Tomala