Rezerwy “tylko” remisują

Pomimo prowadzenia na 15 minut przed końcem meczu 2:0, nasz drugi zespół seniorów zremisował ostatecznie 2:2 we wczorajszym meczu VII kolejki raciborskiej A klasy z LKS-em Pawłów. Szkoda straconych punktów, choć trzeba przyznać, że rywal spisywał się dobrze, w dodatku w bramce miał świetnie dysponowanego Marka Świrzewskiego, który kilka razy uratował swój zespół od straty bramki. Należy też dodać, że unici wystąpili w mocno osłabionym składzie, ze “stałych” A-klasowiczów zabrakło Łukasza Wójtowicza, jego imiennika Adamczyka oraz Karola Wity, a i posiłki z 3 ligi były skromne, bowiem chory jest Konrad Stisz, a trener Marek Hanzel ze względu na środowy mecz pucharowy nie zdecydował się na wysłanie do rezerw choćby tych co nie zagrali w Gorzowie ani minuty, czyli Dominika Klimkiewicza, Arkadiusza Wosia czy też Mikołaja Polczyka. Spotkanie rozpoczęło się od śmiałych ataków unitów i już po kilkudziesięciu sekundach powinni byli objąć prowadzenie, kiedy to po akcji Filipa Franiczka i jego dośrodkowaniu wzdłuż bramki w piłkę nie trafił 17-letni Artur Sosna. W 12 min. po raz pierwszy w bramce “błysnął” Świrzewski, który efektownie sparował na rzut rożny strzał z woleja Łukasza Kubicy. Potem gra się nieco wyrównała, a swoje szanse mieli też goście, w 30 min. Kevin Gawlik “uciekł” Sośnie, ale z bliska na wślizgu strzelił obok słupka. Jeszcze lepszą okazję na objęcie prowadzenia podopieczni trenera Macieja Kozickiego mieli dziesięć minut później, kiedy to po długim podaniu z defensywy Bartosz Trębacz znalazł się sam przed Marcinem Musiołem, strzelił obok niego, ale zbyt słabo i piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Adam Fojcik, ta trafiła pod nogi Pawła Woniakowskiego, który posłał “petardę” w kierunku naszej bramki, ale futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę w sobie tylko wiadomy sposób sparował obchodzący wczoraj swoje urodziny Musioł. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, ale to turzanie wyszli na prowadzenie, przesunięty w przerwie na lewe wahadło Fojcik przeprowadził ładny rajd, jego dośrodkowanie “przeciął” Świrzewski, ale nie utrzymał piłki, ta spadła pod nogi Michaela Flavio, który celnym strzałem pod poprzeczkę zaliczył swoje premierowe trafienie w naszych barwach. W 68 min. po dośrodkowaniu Jakuba Makselana z rzutu rożnego powstało spore zamieszanie pod bramką Pawłowa, w którego efekcie padł drugi gol dla Unii zdobyty płaskim strzałem przez Wojciecha Orła. Wydawać się mogło, że wzorem innych spotkań rozgrywanych na naszym boisku unici w końcowej fazie jeszcze podwyższą prowadzenie, ale innego zdania w tym temacie byli rywale, którzy najpierw w 76 min. strzelili kontaktową bramkę, zresztą w podobnych okolicznościach jak ta na 2:0 dla Unii. Nasi zawodnicy kilka razy próbowali wybić piłkę z własnego pola karnego po centrze z kornera, ale ostatecznie dopadł do niej Maciej Pendzich i z woleja trafił w prawy górny róg naszej bramki. W 90 minucie po kolejnym rzucie rożnym padło wyrównanie, a do siatki trafił inny z rezerwowych Pawłowa Mikołaj Tapper. W doliczonym czasie gry unici mieli dwie okazje na odzyskanie zwycięstwa, ale najpierw kapitalną interwencją popisał się Świrzewski, który sparował świetne uderzenie z rzutu wolnego Makselana, a po chwili defensorzy gości otworzyli autostradę Orłowi, który wpadł w pole karne, ale uderzył daleko obok prawego słupka. Remis pozwolił utrzymać turzanom drugie miejsce w tabeli, ale strata do prowadzącego Rogowa zwiększyła się do trzech punktów. Za tydzień unici wyjeżdżają na mecz do Nowej Wsi, by zmierzyć się z miejscowymi Czarnymi, i liczymy, że z rywalem z dolnych rejonów tabeli poradzą sobie znacznie lepiej niż wczoraj.

KS UNIA II TURZA – LKS PAWŁÓW 2:2 (0:0)

1 – 0 Michael Flavio Dos Santos Stigliano 54 min.
2 – 0 Wojciech Orzeł 68 min.
2 – 1 Maciej Pendzich 76 min.
2 – 2 Mikołaj Tapper 90 min.

Sędziowali: Krzysztof Tomas (główny), Jarosław Lach, Jakub Iksal (asystenci). Widzów: 60. Żółte kartki: Mateusz Trzęsiński, Maciej Jędrzejewski

KS UNIA II TURZA: Marcin Musioł (46. Mateusz Tomala) – Cezary Chojka, Wojciech Orzeł, Adam Fojcik – Jakub Makselan, Grzegorz Buczek, Filip Franiczek, Artur Sosna (74. Krystian Kozieł) – Łukasz Kubica (82. Tomasz Antończyk), Jakub Kucza (67. Michał Dziadosz), Michael Flavio Dos Santos Stigliano (87. Bartosz Moj). Pozostali rezerwowi: Przemysław Sosna, Wojciech Ogierman. Trenerzy: Szymon Sosna i Piotr Szymiczek
LKS PAWŁÓW: Marek Świrzewski – Jacek Herok (67. Mikołaj Tapper), Marcin Kramarczyk, Maciej Jędrzejewski, Łukasz Tolpa – Niko Gawlik, Mateusz Trzęsiński (55. Maciej Pendzich), Kevin Gawlik, Paweł Woniakowski, Bartosz Trębacz – Patrick Gwóźdź (87. Mateusz Pientka). Pozostali rezerwowi: Ryszard Jasny, Adam Jurczyk, Mateusz Goral. Trener: Maciej Kozicki