Efektowne zwycięstwo naszych rezerw

Po niezwykle skutecznej grze nasz drugi zespół seniorów pokonał dzisiaj na własnym boisku Czarnych Nowa Wieś aż 9:1. Znakomitą strzelecką passę podtrzymuje Paweł Kulczyk, który dzisiaj trafił do siatki czterokrotnie i w sześciu do tej pory rozegranych przez niego meczach po powrocie do Unii zdobył już 13 bramek. Choć turzanie szybko objęli prowadzenie, to nic nie wskazywało na to, że odniosą tak wysokie zwycięstwo, bowiem goście starali się grać “piłką” i całkiem dobrze im to wychodziło. Wspomniane prowadzenie to zasługa dwójki Filip Franiczek – Paweł Kulczyk, ten pierwszy ograł na lewym skrzydle obrońcę i wyłożył idealnie piłkę swojemu partnerowi z drużyny, który praktycznie dopełnił tylko formalności. W 24 min. Kulczyk przedzierał się w polu a jego próba strzału trafiła w rękę jednego z rywali i arbiter wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Arkadiusz Woś i nie dał żadnych nadziei na obronę jego strzału Denisowi Gruszce. Unici poszli za ciosem i trochę przypadkowo, ale jednak po kilkudziesięciu sekundach zdobyli trzeciego gola. Odbita od Franiczka piłka wybijana przez defensora Czarnych spadła pod nogi Kulczyka, a ten skorzystał z prezentu i strzałem w “długi” róg podwyższył nasze prowadzenie. Po tej bramce strzeleckie popisy na chwilę się uspokoiły, ale końcówka pierwszej odsłony przyniosła kolejne trafienia. Jako pierwsi futbolówkę w siatce umieścili goście, po tym jak Filip Gembalczyk wykorzystał nieporozumienie między Grzegorzem Buczkiem a Karolem Kubicą i szpicem buta “dziubnął” piłkę, a ta odbiwszy się jeszcze od słupka wylądowała w naszej bramce. Głupio stracona bramka tylko rozsierdziła unitów, którzy w krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bardzo podobne bramki. Najpierw crossowe podanie Jakuba Zawieruchy na gola zamienił Woś, a chwilę później podanie Konrada Stisza zgrał w pole karne Mateusz Cywka, a tam niezawodny Kulczyk nie miał problemów by trafić do pustej bramki. Skuteczność unitów w pierwszej połowie była praktycznie 100% i choć w drugiej połowie kilka swoich okazji zmarnowali, to i tak byli blisko dwucyfrówki. Zaczęło się w 53 min. od przechwytu Kuby Bieli po którym zagrał prostopadłą piłkę do Kulczyka, ten zaś odegrał do lepiej ustawionego Wosia, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Gruszką. Koncert unitów trwał w najlepsze, minutę później padła kolejna bramka a jej autorem był 16-letni Biela, który skorzystał z idealnego dośrodkowania grającego świetny mecz Wosia. W kolejnej akcji Ariel Goliwąs powalił w polu karnym Kulczyka, a arbiter nie dość, że po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny, to jeszcze wysłał przedwcześnie do szatni winowajcę pokazując mu czerwony kartonik. Tym razem pewnym egzekutorem “jedenastki” okazał się Stisz. Potem już tak dobrze z naszą skutecznością nie było, w 66 min. Woś trafił tylko w słupek, dziesięć minut później Kulczyk zmarnował “podwójną” szansę, pierwszy jego strzał obronił Gruszka, a dobitka poszybowała nad poprzeczką. W 83 min. dobrze interweniował Gruszka, który sparował na rzut rożny strzał Kulczyka, ale w 90 minucie był już bezradny wobec “podcinki” Kulczyka, który tym samym ustalił wynik meczu na 9:1. “Kulas” w przeciągu trzech dni zdołał aż 9 razy pokonać bramkarzy rywali stając się obok Kamila Kucharskiego z Przyszłości Rogów prawdziwym postrachem dla A-klasowych golkiperów. Przewaga unitów nad Studzienną wzrosła już do 9 punktów, bo nasz najgroźniejszy rywal w walce o awans do klasy okręgowej uległ dzisiaj Chałupkom 1:3 i w dodatku rozegrał jeden mecz więcej od unitów. Szanse na awans wzrastają, ale do końca rozgrywek pozostało jeszcze siedem kolejek, więc musimy uzbroić się w cierpliwość, by promocja do wyższej klasy stała się niezaprzeczalnym faktem.

KS UNIA II TURZA – LKS CZARNI NOWA WIEŚ 9:1 (5:1)

1 – 0 Paweł Kulczyk 3 min. asysta Filip Franiczek
2 – 0 Arkadiusz Woś 24 min. (rzut karny)
9 – 1 Paweł Kulczyk 90 min. asysta Grzegorz Buczek

Sędziowali: Jarosław Lach (główny), Martin Sobeczko, Patryk Orc (asystenci). Widzów: 30. Czerwona kartka: Ariel Goliwąs (55 min.). Żółta kartka: Kamil Dziok

KS UNIA II TURZA: Karol Kubica – Cezary Chojka, Grzegorz Buczek, Bartosz Chęciński (46. Artur Sosna) – Arkadiusz Woś, Jakub Zawierucha (46. Aboubacar Conde), Konrad Stisz (59. Jakub Kucza), Filip Franiczek – Mateusz Cywka (46. Łukasz Kubica), Paweł Kulczyk, Kuba Biela (69. Bartosz Moj). Pozostali rezerwowi: Wiktor Gorel. Trener: Jan Woś
LKS CZARNI NOWA WIEŚ: Denis Gruszka – Jakub Barciok, Ariel Goliwąs, Kamil Dziok, Tomasz Sobeczko – Przemysław Lazar, Łukasz Sobeczko (28. Jakub Pytel), Radosław Szpiech (68. Jakub Polnik), Sławomir Bluszcz, Filip Gembalczyk – Dominik Wardenga (81. Artur Pietrek). Pozostali rezerwowi: Martin Bugdol. Trener: Sławomir Bluszcz