Wzmocnienia pomogły

Drugi zespół seniorów Unii pokonał wczoraj w efektownym stylu na wyjeździe LKS Buk Rudy 5:0. Duży wkład w tak okazałe zwycięstwo mieli zawodnicy , którzy trenują z pierwszą drużyną Unii, Dominik Klimkiewicz zdobył dwa gole, a jednego i dwie asysty dołożył pauzujący za kartki w 3 lidze Wojciech Wenglorz. Jeśli dołożymy do tego gola Konrada Stisza i dwie asysty Jakuba Makselana, którzy co prawda jeszcze nie zagrali w tym sezonie na trzecioligowych boiskach, ale trenują regularnie z pierwszym zespołem, to ten wkład będzie jeszcze bardziej okazały. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy po kontrach stwarzali sobie okazje na zdobycie goli, ale ich strzały mijały światło naszej bramki. Jak je zdobywać pokazał Klimkiewicz, który najpierw w 17 min. mocnym strzałem wykończył indywidualną akcję Makselana, a trzy minuty później skorzystał z prostopadłego podania Wenglorza i z bliska dopełnił formalności. W 41 min. na 3:0 podwyższył Stisz, któremu asystował ponownie dobrze grający Makselan, który posłał długie podanie do Michała Dziadosza, ten będąc na pozycji spalonej zatrzymał się, do piłki dopadł wspomniany Stisz i wykorzystał sytuację sam na sam z Szymonem Kalembą. Do przerwy unici prowadzili więc wyraźnie, ale mając na uwadze ich problemy z ubiegłego sezonu z utrzymywaniem przewagi bramkowej, nie byliśmy pewni końcowego rezultatu. Tym razem jednak turzanie takowych problemów nie mieli, druga połowa toczyła się pod dyktando naszego zespołu, a udokumentowaniem ich przewagi były dwa gole zdobyte w ostatnim kwadransie, najpierw przez Wenglorza, który sfinalizował strzałem między nogami bramkarza podanie Łukasz Kubicy, a w doliczonym czasie gry po efektownym podaniu Wojtka nad obrońcami, do siatki trafił Jakub Kucza. Za tydzień nasze rezerwy grają z nieobliczalnym Pawłowem, w którego składzie grają m.in. znani z boisk wyższych lig Paweł Woniakowski czy też Sebastian Kapinos.

LKS BUK RUDY – KS UNIA II TURZA 0:5 (0:3)

0 – 1 Dominik Klimkiewicz 17 min. asysta Jakub Makselan
0 – 2 Dominik Klimkiewicz 20 min. asysta Wojciech Wenglorz
0 – 3 Konrad Stisz 41 min. asysta Jakub Makselan
0 – 4 Wojciech Wenglorz 76 min. asysta Łukasz Kubica
0 – 5 Jakub Kucza 90+3 min. asysta Wojciech Wenglorz

Sędziowali: Krzysztof Tomas (główny), Tomasz Figurniak, Bartosz Naleśnik (asystenci). Widzów: 50. Żółta kartka: Szymon Uwara

LKS BUK RUDY: Szymon Kalemba – Kacper Węglorz, Patryk Hoinza (46. Jakub Tomala), Patryk Hamiga, Michał Węglorz, Kacper Grabowicz (46. Szymon Uwara), Tomasz Bok (80. Łukasz Moric), Michał Kosteczko, Tomasz Kufieta, Mateusz Procek, Thomas Przybyła (80. Przemysław Nagrodzki). Pozostali rezerwowi: Artur Gawełczyk, Patryk Konieczny. Trener: Tomasz Bok
KS UNIA II TURZA: Karol Kubica – Krystian Kozieł (60. Artur Sosna), Wojciech Orzeł, Cezary Chojka (80. Przemysław Sosna) – Wojciech Wenglorz, Grzegorz Buczek (75. Karol Wita), Konrad Stisz (65. Łukasz Adamczyk), Dominik Klimkiewicz (80. Bartosz Moj) – Filip Franiczek (65. Łukasz Kubica), Michał Dziadosz (55. Jakub Kucza), Jakub Makselan (60. Michael Flavio Dos Santos Stigliano). Pozostali rezerwowi: Tomasz Antończyk. Trenerzy: Szymon Sosna i Piotr Szymiczek