Rezerwy gromią rywala

Znacznie lepiej od swoich bardziej doświadczonych kolegów z IV ligi spisała się w niedzielę nasza druga drużyna seniorów, która w efektownym stylu ograła czwarte w tabeli Górki Śl. aż 8:2. Wzmocnieni kilkoma zawodnikami, którzy zawiedli w sobotę w Łękawicy turzanie łatwo ograli przeciwnika z którym zremisowali jesienią 1:1. Festiwal bramek rozpoczął w 7 min. Jakub Makselan, który dopadł do odbitej przez obrońców piłki i technicznym uderzeniem tuż zza linii pola karnego pokonał Marcina Łowickiego. Na drugiego gola trzeba było jednak trochę poczekać, bowiem w międzyczasie dwie dobre interwencje “zaliczył” golkiper gości, który najpierw w efektownym stylu przeniósł nad poprzeczką główkę Dawida Pawlusińskiego, a chwilę później poradził sobie także z uderzeniem z kilku metrów Łukasza Adamczyka. W 27 min. błąd defensywy wykorzystał Pawlusiński, który wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę do nadbiegającego Piotra Macury, który maił czas by przyjąć piłkę i ze spokojem umieścić ją w bramce. To pierwszy gol Piotrka w oficjalnym spotkaniu po powrocie do Unii po prawie pięcioletniej nieobecności. Potem swój koncert strzelecki rozpoczął Daniel Podbioł, który w ciągu zaledwie dziewięciu minut skompletował klasycznego hattricka. Najpierw Daniel dobił sparowany przez bramkarza strzał Filipa Franiczka, następnie w podobnej sytuacji dokończył dzieła dobijając strzał głową Łukasza Wójtowicza, a zakończył wszystko strzałem z dystansu wykorzystując niepewną interwencję Łowickiego. Tuż przed przerwą dzieło zniszczenia dokończył Pawlusiński, który po długim podaniu Franiczka ruszył na bramkę rywali i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Górek. W przerwie trener Szymon Sosna dokonał aż pięciu zmian, przez co gra nieco “siadła”, ale turzanie dalej stwarzali sobie okazje strzeleckie. Tak było m.in. w 48 min., kiedy to po wspaniałej indywidualnej akcji w spojenie słupka z poprzeczką trafił Makselan. Ten sam zawodnik zanim opuścił plac gry zdołał jeszcze asystować przy czwartym golu Podbioła, który ze spokojem ukoronował znakomite prostopadłe podanie swojego kolegi z zespołu. Potem w grę unitów wkradło się zbyt duże rozluźnienie, czego efektem było kilka groźnych akcji gości. Po jednej z nich rywale wywalczyli rzut rożny, a po nim do siatki trafił Jakub Pytel. Podobnego “wykonu” dokonał pod drugą bramką Jakub Kucza, który skorzystał z dośrodkowania spod narożnej chorągiewki Tomasza Kabuta. Najładniejszą bramkę w tym spotkaniu zdobył już w kolejnej minucie, a jakże, po rzucie rożnym Krzysztof Rek, który idealnie trafił w piłkę w powietrzu i efektownym wolejem umieścił futbolówkę w “okienku” bramki strzeżonej przez Mateusza Tomalę. Na tym ostre strzelanie się zakończyło i podopieczni Szymona Sosny mogli z podniesioną głową schodzić ze znakomicie przygotowanej murawy boiska. Za tydzień czeka ich starcie na szczycie ligowej tabeli z Pietraszynem i tylko wygrana w tym meczu pozwoli marzyć jeszcze o bezpośrednim awansie do A klasy.

KS UNIA II TURZA – LKS GÓRKI ŚL. 8:2 (6:0)

8 – 2 Krzysztof Rek 81 min.

Sędziowali: Marek Nowakowski (główny), Bartosz Ochyj, Jacek Myśliwiec (asystenci). Widzów: 30. Żółte kartki: Jakub Makselan – Jakub Pytel, Mateusz Bęben

KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala – Cezary Chojka, Adam Fojcik (46. Krystian Kozieł), Łukasz Wójtowicz (46. Łukasz Dryja) – Filip Franiczek, Łukasz Adamczyk (46. Bartosz Moj), Tomasz Kabut, Dawid Pawlusiński (46. Patryk Witkowski, 63. Przemysław Sosna), Jakub Makselan (70. Szymon Juszczyk) – Daniel Podbioł, Piotr Macura (46. Jakub Kucza). Pozostali rezerwowi: Mateusz Brański, Artur Sosna. Trener: Szymon Sosna
LKS GÓRKI ŚL. : Marcin Łowicki – Jakub Stokłosa, Tomasz Sobeczko, Krzysztof Rek, Mateusz Pastor (69. Adrian Kuś) – Tomasz Badura, Mateusz Bęben, Łukasz Czerny, Jakub Pytel, Piotr Badura – Błażej Rusok. Trener: Tomasz Sobeczko