Unia ponownie z Pucharem

W rozegranym dzisiaj meczu finałowym Podokręgowego Pucharu Polski Unia Turza pokonała w Krzyżanowicach miejscowy LKS 5:1. To trzecie trofeum unitów zdobyte w ostatnich czterech edycjach, które potwierdza supremację naszego zespołu na tle swoich raciborskich rywali. Dzisiejszy finał miał w sobie wiele “smaczków”, trenerem Krzyżanowic jest bowiem nasz były zawodnik Dariusz Pawlusiński, którego syn Dawid dalej reprezentuje Unię i zagrał w pierwszej połowie, ponadto zawodnikami naszych rywali są także Kamil Kostecki (prywatnie zięć trenera Ryszarda Wieczorka), Kacper Skrenik i Kamil Sikora, którzy także reprezentowali barwy naszej Unii. Na dwa dni przed tym meczem unici pozyskali w swoje szeregi dwóch francuskich piłkarzy którzy ostatnio grali w drugich drużynach uznanych firm, wysoki stoper Gaoussou Ballo był zawodnikiem FC Sochaux-Montbeliard, a Killian Benvindo grał w Angers S.C.O. Pierwsza połowa dzisiejszej potyczki była jakby kopią sobotniego meczu Unii w Łękawicy. Turzanie posiadali przygniatającą przewagę, już po czterech minutach mieli na swoim koncie trzy rzuty rożne i pięć oddanych strzałów, ale nie przyniosło to bramkowych efektów. Najbliżej zdobycia bramki był wspomniany wyżej Ballo, który wyskoczył najwyżej do centry Michała Gałeckiego, ale minimalnie przestrzelił. Najbardziej emocjonująca była końcówka pierwszej części gry, najpierw w 41 min. w przeciągu kilkudziesięciu sekund unici mieli dwie znakomite okazje na objęcie prowadzenia, ale ani dzisiejszy solenizant Kamil Kucharski ani Sławomir Musiolik będący w wyśmienitych pozycjach nie potrafili pokonać Mateusza Kuhna. To co nie udało się turzanom zrobił wypożyczony z Unii do Krzyżanowic Kamil Sikora, który po kontrze gospodarzy soczystym strzałem z woleja pokonał Marcina Musioła. Rywale poszli za ciosem i po kilku chwilach znów z dystansu uderzał Sikora, ale tym razem Musioł był na posterunku. W ten sposób pierwsza połowa zakończyła się trochę niespodziewanym prowadzeniem gospodarzy. W przerwie trener Wieczorek dokonał tylko jednej zmiany, ale ta okazała się niezwykle trafna. Na boisku pojawił się Patryk Dudziński i już w 48 min. wpisał się na listę strzelców kończąc celnym strzałem głową indywidualną akcję Mateusza Danieluka. Pięć minut później popularny “Dudi” asystował przy golu Kucharskiego, który trafił w “okienko” z 11 metrów. Po kolejnych czterech minutach tym razem Kucharski prostopadłym podaniem wysłał w bój Musiolika, a ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta trafił w “długi” róg. Trzy szybko zdobyte bramki jakby zakończyły emocje w tym spotkaniu, bowiem załamani gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej unitów. A ci zdobyli jeszcze dwa gole, najpierw po raz drugi do siatki trafił Kucharski, korzystając z błędu Tomasza Wyrobka, a w 77 min. wynik meczu ustalił Danieluk, który skorzystał z zagrania Wojciecha Wenglorza i po krótkim zwodzie pokonał Dariusza Bedronkę. Rezultat mógł się zmienić jeszcze w ostatniej minucie, kiedy to Musioł zlekceważył nieco strzał Tobiasza Wodeckiego i piłka po jego rękach trafiła na jego szczęście w słupek. Dzięki tej wygranej unici awansowali do dalszych pucharowych rozgrywek już na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a przypomnijmy, że w ubiegłej edycji doszliśmy na tym poziomie aż do półfinału, gdzie ulegliśmy Rekordowi Bielsko-Biała. Losowanie kolejnej fazy zostało przewidziane na 13 kwietnia, a mecze 1/8 finału na wtorek 9 maja.

LKS KRZYŻANOWICE – KS UNIA TURZA 1:5 (1:0)

1 – 0 Kamil Sikora 43 min.
1 – 1 Patryk Dudziński 48 min. (głową) asysta Mateusz Danieluk
1 – 2 Kamil Kucharski 53 min. asysta Patryk Dudziński
1 – 3 Sławomir Musiolik 57 min. asysta Kamil Kucharski
1 – 4 Kamil Kucharski 68 min.
1 – 5 Mateusz Danieluk 77 min. asysta Wojciech Wenglorz

Sędziowali: Bartosz Ochyj (główny), Krzysztof Tomas, Patryk Orc (asystenci). Widzów: 120. Żółte kartki: Adrian Kamczyk, Tomasz Czech, Patryk Antończak – Michał Gałecki, Sławomir Musiolik, Gaoussou Ballo, Kamil Kucharski, Paweł Staniczek

LKS KRZYŻANOWICE: Mateusz Kuhn (65. Dariusz Bedronka) – Piotr Gołąbek (77. Michał Fichna), Tomasz Czech (62. Kacper Skrenik), Adrian Kamczyk, Tomasz Wyrobek – Kacper Owczarczyk (69. Maciej Mańka), Kamil Kostecki, Patryk Antończak, Adam Turkiewicz, Tobiasz Wodecki – Kamil Sikora. Pozostali rezerwowi: Jakub Bugla, Wiktor Krupa. Trener: Dariusz Pawlusiński
KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Wojciech Orzeł, Gaoussou Ballo, Szymon Jary – Sławomir Musiolik (59. Wojciech Wenglorz), Paweł Staniczek, Michał Gałecki, Michał Mazur (72. Adam Fojcik) – Dawid Pawlusiński (46. Patryk Dudziński), Kamil Kucharski (69. Killian Benvindo), Mateusz Danieluk (80. Mariusz Wanglorz). Pozostali rezerwowi: Karol Wacławiec, Aleksander Barteczko, Oskar Wala, Jakub Makselan. Trener: Ryszard Wieczorek