Rezerwy wygrywają w sparingu

Efektownym zwycięstwem 6:0 zakończyło się dzisiejsze sparingowe spotkanie naszej drugiej drużyny seniorów z Gwiazdą Skrzyszów. Nasi rywale jeszcze w ubiegłym sezonie grali w klasie okręgowej, ale obecnie grają w rybnickiej B klasie i zajmują w niej po rundzie jesiennej dopiero 12 miejsce. Nasz zespół po sromotnej porażce przed dwoma tygodniami z Przyszłością Rogów 0:7, tym razem wzmocniony kilkoma zawodnikami z 3-ligowej kadry nie dał przeciwnikowi żadnych szans i już na początku meczu powinien wysoko prowadzić, ale swoje szanse marnowali Mateusz Danieluk i Filip Franiczek, a kapitalne uderzenie z woleja Arkadiusza Wosia sparował na rzut rożny bramkarz Gwiazdy. W 7 min. w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił jednak wracający do gry po kontuzji Patryk Witkowski i wydawało się, że turzanie szybko powiększą bramkową przewagę. Tak się jednak nie stało, a rywale ok.25 minuty mieli dobry okres gry, gdzie stworzyli sobie dwie znakomite okazje na wyrównanie, ale pierwszą zmarnowali “dzięki” świetnej interwencji Wiktora Gorela, a po chwili posłali futbolówkę nad poprzeczką. W 37 min. do siatki trafili za to w końcu unici, Bartosz Moj prostopadłym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Filipa Franiczka i jego bodaj trzecia w tym meczu próba wreszcie trafiła do siatki. W końcówce pierwszej połowy swoje szanse zmarnowali także Tomasz Antończyk i Jakub Zawierucha, więc ostatecznie na krótką przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili z wynikiem 2:0 dla unitów. W drugiej części gry skrzyszowianie opadli z sił i było tylko kwestią czasu, kiedy unici podwyższą prowadzenie. Stało się to w 53 min., kiedy wreszcie do bramki piłkę skierował Danieluk, choć już wcześniej turzanie mogli się cieszyć z gola, ale po strzale spoza pola karnego Łukasza Kubicy świetnie interweniował bramkarz. Krótko po swojej bramce znów do siatki powinien trafić Danieluk, ale jego pierwszy strzał zablokowali obrońcy, a dobitka poszybowała nad poprzeczką. W 67 min. golkiper Gwiazdy popełnił fatalny błąd, gdyż nie trafił w piłkę podawaną z 30 metra od bramki przez swojego partnera z zespołu i ta wturlała się do siatki. W końcowej fazie spotkania turzanie zdobyli jeszcze dwie bardzo podobne bramki, Grzegorz Buczek dwukrotnie prostopadłymi podaniami uruchamiał na lewym skrzydle aktywnego Kubicę, który najpierw wycofał futbolówkę na 15 metr do Tomasza Antończyka, a ten nie dał szans na skuteczną obronę bramkarzowi, a w kolejnej akcji zagrał wzdłuż piątego metra, gdzie już czekał niepilnowany Jakub Makselan.

KS UNIA II TURZA – LKS GWIAZDA SKRZYSZÓW 6:0 (2:0)

1 – 0 Patryk Witkowski 7 min.
2 – 0 Filip Franiczek 37min. asysta Bartosz Moj
3 – 0 Mateusz Danieluk 53 min.
4 – 0 bramka samobójcza 67 min.
5 – 0 Tomasz Antończyk 78 min. asysta Łukasz Kubica
6 – 0 Jakub Makselan 80 min. asysta Łukasz Kubica

Sędziował: Martin Sobeczko. Widzów: 30

Skład Unii: Wiktor Gorel – Krystian Kozieł, Grzegorz Buczek, Artur Sosna – Arkadiusz Woś, Jakub Zawierucha, Patryk Witkowski, Filip Franiczek – Tomasz Antończyk, Bartosz Moj, Mateusz Danieluk. Ponadto grali: Cezary Chojka, Łukasz Wójtowicz, Jakub Makselan, Łukasz Kubica. Trener: Piotr Szymiczek