Wysoka wygrana z Kuźnią

W rozegranym w świąteczne popołudnie meczu XX kolejki IV ligi Unia Turza pokonała na własnym boisku Kuźnię Ustroń 5:1. Tym samym unici skopiowali wynik ze środowego meczu pucharowego z Krzyżanowicami. Na pewno musi cieszyć skuteczność podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka, bo do stylu gry naszej drużyny można mieć wiele zastrzeżeń, ale lepiej zdobywać punkty po słabszej grze, niż tak jak w Łękawicy mieć momentami druzgocącą przewagę i wracać z zerowym dorobkiem punktowym. Nasi rywale choć zajmują w tabeli dopiero 13 miejsce, to prezentowali się dzisiaj solidnie, długimi fragmentami dotrzymując kroku gospodarzom. Podopieczni trenera Daniela Kubaczki często strzelali na bramkę Marcina Musioła, ale większość tych uderzeń była jednak niecelna. A unitom pod bramką rywali wreszcie sprzyjało szczęście. Tak było w 14 min., kiedy to zagrana przez Oskara Walę piłka odbiła się po drodze od Kim Teamina i spadła pod nogi Kamila Kucharskiego, ten zagrał krótko do Sławomira Musiolika, który płaskim strzałem w “długi” róg pokonał po raz pierwszy w tym meczu Michała Skocza. Siedem minut później Sławek mógł trafić po raz drugi, ale tym razem po akcji Patryka Dudzińskiego i Kamila Kucharskiego trafił z kilku metrów tylko w boczną siatkę. Król strzelców poprzedniego sezonu w naszej grupie “poprawił” się tuż przed przerwą, kiedy to po wrzutce Dudzińskiego i zbyt krótkim wybiciu Teamina dopadł do bezpańskiej piłki, przyjął ją na klatkę piersiową i mocnym strzałem tym razem w “krótki” róg dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie jako pierwsi dobrą okazję na zdobycie bramki mieli ustronianie, a dokładnie Mikołaj Wania, ale Musioł obronił jego uderzenie. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gościach cztery minuty później, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym najpierw Skocz obronił strzał Kucharskiego, ale dobitka Michała Gałeckiego okazała się celna. W 66 min. unici przeprowadzili składną akcję, ale golkiper Kuźni obronił nogą strzał Musiolika. W 73 min. Pala pociągnął za koszulkę w polu karnym Mateusza Danieluka, a pewnym wykonawcą “jedenastki” okazał się Musiolik. Dziesięć minut później goście uzyskali honorowe trafienie za sprawą Pawła Niewiadomskiego, który dobił obroniony w spektakularnym stylu przez Musioła strzał Jakuba Fiedora. W końcówce meczu po ogromnym zamieszaniu w polu karnym ustronian, gdzie turzanie czterokrotnie dośrodkowywali, a po ostatniej centrze w wykonaniu Dawida Pawlusińskiego i zgraniu Wojciecha Orła główkował z bliska Danieluk, ale nie trafił w światło bramki. To co nie udało się “Matiemu” dokonał Musiolik, który wykończył idealne dośrodkowanie z prawej strony Mariusza Wanglorza, kompletując tym samym “czteropaka”. Cieszy powrót naszego snajpera do dobrej strzeleckiej formy i mamy nadzieję, że nie był to tylko jednorazowy wyskok. Za tydzień czeka unitów niezwykle ważny dla układu tabeli mecz z obecnym liderem Gwarkiem Ornontowice, który ma nad naszą drużyną cztery punkty przewagi.

KS UNIA TURZA – KS KUŹNIA USTROŃ 5:1 (2:0)

1 – 0 Sławomir Musiolik 14 min. asysta Kamil Kucharski
2 – 0 Sławomir Musiolik 43 min.
3 – 0 Michał Gałecki 61 min.
4 – 0 Sławomir Musiolik 74 min. (rzut karny)
4 – 1 Paweł Niewiadomski 83 min.
5 – 1 Sławomir Musiolik 90 min. asysta Mariusz Wanglorz

Sędziowali: Sebastian Jarzębak (główny), Rafał Baran, Dawid Potyka (asystenci). Widzów: 80. Żółte kartki: Kamil Turoń, Konrad Pala

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Oskar Wala, Wojciech Orzeł, Szymon Jary – Wojciech Wenglorz (76. Dawid Pawlusiński), Paweł Staniczek, Michał Gałecki (63. Mateusz Danieluk), Michał Mazur – Patryk Dudziński (80. Killian Benvindo), Kamil Kucharski (72. Mariusz Wanglorz), Sławomir Musiolik. Pozostali rezerwowi: Mateusz Tomala, Adam Fojcik, Aleksander Barteczko, Gaoussou Ballo. Trener: Ryszard Wieczorek.
KS KUŹNIA USTROŃ: Michał Skocz – Kamil Turoń, Konrad Pala, Kim Teamin – Arkadiusz Jaworski (71. Łukasz Tarasz), Błażej Ligocki, Mikołaj Wania (58. Mateusz Gawlas), Jakub Bujok (74. Jakub Fiedor) – Mykola Bui, Jakub Grzybek (46. Paweł Niewiadomski), Philemon Fabrice Beyene Essama (80. Kacper Boruszewski). Pozostali rezerwowi: Mateusz Jedynak. Trener: Daniel Kubaczka