Dziesiąta wygrana rezerw

Nasz drugi zespół seniorów pokonał wczoraj ostatnie w tabeli Lyski 6:1 dzięki czemu utrzymał drugą pozycję w tabeli powiększając przewagę nad Studzienną, która uległa dzisiaj nieobliczalnym Raszczycom 1:2. Początek wczorajszego meczu nie był udany dla unitów, gospodarze stworzyli sobie w pierwszych 30 minutach trzy znakomite okazje strzeleckie, ale na szczęście ich nie wykorzystali. Potem do głosu doszli już podopieczni trenera Piotra Szymiczka, którzy w przeciągu 12 minut zdobyli cztery bramki i praktycznie rozstrzygnęli już wynik spotkania na swoją korzyść. Ostrą strzelaninę rozpoczął Jakub Makselan w 33 min. umieszczając futbolówkę w “krótkim” rogu bramki strzeżonej przez Kamila Pragnącego. Trzy minuty później kapitalnego gola zdobył Łukasz Kubica, a po chwili po akcji Michała Mazura do siatki trafił Michael Flavio. W 45 min. wynik pierwszej połowy ustalił Kubica, który znów popisał się świetnym uderzeniem spoza pola karnego. W drugiej połowie unici nie byli już tak skuteczni, ale zdołali dołożyć jeszcze dwa trafienia. Najpierw po akcji Makselana do siatki z bliska trafił Mazur, a w 80 min. z 17 metrów gola zdobył korzystając z niepewnej interwencji bramkarza Filip Franiczek. W 86 min. honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Marek Nowakowski i po chwili turzanie schodzili po raz 10 w tym sezonie w glorii zwycięzców. Do rozegrania pozostał naszym rezerwom zaległy mecz z Rozwojem Bełsznica, ale bez względu na jego wynik po rundzie jesiennej unici będą zajmować w tabeli drugie miejsce, które będzie na koniec sezonu premiowane awansem do klasy okręgowej.

1 – 6 Marek Nowakowski 86 min.

Sędziowali: Krzysztof Ganita (główny), Paulina Ławniczak, klubowy (asystenci). Widzów: 20.

LKS LYSKI: Kamil Pragnący (46. Dariusz Bierza) – Michał Gwioździk, Olaf Kłosek, Adam Konsek, Daniel Farasiewicz (65. Czesław Wojciechowski) – Mateusz Wolski, Przemysław Konsek, Adrian Folmert, Marek Nowakowski – Bronisław Kłosek, Łukasz Newe. Pozostali rezerwowi: Krzysztof Bojdoł. Trener: Artur Mościcki
KS UNIA II TURZA: Mateusz Tomala (46. Karol Kubica) – Krystian Kozieł, Grzegorz Buczek, Cezary Chojka (46. Artur Sosna) – Jakub Makselan (80. Wojciech Ogierman), Paweł Staniczek, Filip Franiczek, Michał Mazur – Łukasz Kubica, Michał Dziadosz (60. Jakub Kucza), Michael Flavio Dos Santos Stigliano (60. Moj Bartosz). Trener: Piotr Szymiczek